Bez kategorii

Gdzie spędzić wolny weekend w kwietniu?

• Zakładki: 73


Kwietniowa pogoda potrafi płatać różne niespodzianki, ale to mimo wszystko wiosna, więc temperatury są już całkiem przyjemne. Planowanie krótkiego wyjazdu o tej porze roku ma jeszcze ten plus, że ceny wciąż pozostają względnie niskie w porównaniu do sezonu wakacyjnego. Dokąd więc warto się wybrać?

Weekend nad morzem

Bałtyk wiosną robi naprawdę duże wrażenie. W kwietniu nad morzem powietrze jest bardzo świeże i rześkie, a przyroda gwałtownie się rozwija. Nie ma tłumów, dzięki czemu spacer po plaży jest prawdziwą przyjemnością, i szczególnie docenią to osoby mieszkające w regionach mocno dotkniętych smogiem. Nad morzem odetchną także alergicy, bo kiedy w innych miejscach pylące drzewa zaczynają być problemem, na bałtyckiej plaży powietrze jest wolne od pyłków i zanieczyszczeń, dostarcza za to wielu cennych pierwiastków. Do tego ceny są bardziej przystępne i łatwiej zarezerwować nocleg w bliskim sąsiedztwie plaży.

Wiosna w górach

Podobnie jest w przypadku gór. Kwiecień to stosunkowo spokojny okres w górskich kurortach, z wyjątkiem weekendu wielkanocnego, kiedy to jednak można się spodziewać wielu turystów, zwłaszcza w popularnych miejscowościach jak Zakopane czy Karpacz. Gdzie warto się zatrzymać? Jak można przeczytać na https://okiemturysty.pl/, w polskich górach jest sporo atrakcyjnych hoteli, nie brak też prywatnych kwater, zarówno w tych głównych ośrodkach, jak i bardziej na uboczu. Dobrym miejscem na kwietniowy weekend są Tatry, mocno oblegane w wakacje, więc jeśli komuś zależy na spokojniejszej atmosferze i luźniejszych szlakach, właśnie wiosną można liczyć na takie warunki.

Weekend w europejskiej metropolii

Długi urlop w dużym mieście może być nieco męczący, dlatego mając w planach zwiedzanie dużego miasta warto taki wyjazd zaplanować właśnie na weekend. Z dojazdem nie powinno być kłopotu, bo bezpośrednie loty są możliwe do praktycznie każdej europejskiej stolicy, łatwo też można się dostać do innych popularnych miast jak Barcelona, Mediolan, Hamburg Dubrownik czy Maribor. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić, jakie atrakcje czekają na turystów – wszystkiego nie da się zobaczyć w dwa dni, dlatego warto się skupić na miejscach dopasowanych do swoich upodobań.

Najbliższa okolica

Jest często niedoceniana, bo tuż pod nosem, tymczasem każdy region ma jakieś swoje tajemnice i ciekawe miejsca czekające na odkrycie. Wystarczy sprawdzić w internecie, z czego dany region jest znany, albo na własną rękę poszukać interesujących miejscówek, zajrzeć do lokalnego muzeum, pokręcić się po okolicy z dala od utartych szlaków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *