Inwestycje

Podstawowe zalety Montażu SMT

• Zakładki: 34


Montaż SMT, zwany także montażem powierzchniowym to nie bez przyczyny najpopularniejszy obecnie sposób na drukowanie komponentów elektronicznych na specjalnie przygotowanych do tego płytkach PCB. 

Pełna automatyzacja procesu 

W przeszłości montaż elektrycznych komponentów odbywał się ręcznie, co w dużej mierze powodowało sporo problemów jakościowych, a także wydłużało proces wykonania zamówienia. Podczas ręcznego nakładania elementów elektronicznych nie może być mowy o tak dużej precyzji i doskonałej jakości. Inaczej jest jednak w przypadku procesu, jakim jest montaż powierzchniowy. Ten wykonywany jest w sposób całkowicie zautomatyzowany, co nie tylko wpływa na wzrost jakości, ale przede wszystkim efektywności realizowanego procesu. 

Wsparcie dla miniaturyzacji montażu

Automatyczny montaż powierzchniowy niesie za sobą dodatkowe zalety w postaci możliwości zminiaturyzowania procesu. Komponenty, które są wykorzystywane w montażu SMT, mogą być coraz mniejsze i coraz bardziej gęsto rozmieszczone, co wpływa na utrzymanie jakości przy jednoczesnym zapewnieniu nowych, innowacyjnych rozwiązań dla klientów. Większa gęstość ułożenia, jak dobrze wiadomo, daje nam potencjał do stworzenia większej liczby połączeń. 

Niskie koszty montażu SMT

Automatyzacja procesu montażu SMT niesie za sobą dodatkowy, jakże istotny dla klientów efekt. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż dobrze nam znane przewlekanie przez otwory przelotowe THT. Dzięki inwestycji w odpowiednią infrastrukturę możemy oferować klientom najwyższej jakości produkty wykonane w krótkim czasie  i za niższą cenę. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Masser Profesjonalny montaż SMD i THT  

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *