Inwestycje

Rury do instalacji sanitarnych – wewnętrzne i zewnętrzne

• Zakładki: 28


Instalacja sanitarna to jeden z najważniejszych elementów projektu każdego domu. Ze względu na inne warunki otoczenia rury sanitarne wewnętrzne i zewnętrzne mają odmienne cechy. O czym warto wiedzieć przed wyborem rur kanalizacyjnych do nowo budowanego domu albo wykorzystanych w trakcie remontu instalacji wodnej?

Rury sanitarne wewnętrzne – co to?

Wewnętrzne rury sanitarne muszą być przede wszystkim wykonane z trwałego materiału. Najlepszy jest bez wątpienia polichlorek winylu, znany lepiej pod nazwami PVC i PCV. Wewnętrzna instalacja sanitarna powinna być szczelna i wydajna, tak aby szybko i bezproblemowo odprowadzać ścieki poza budynek. Warto także zwracać uwagę na grubość ścianek – pamiętaj, że im większa średnica rury, tym grubość ścianki większa.

W ofercie najlepszych producentów bez trudu znajdziesz rury kanalizacyjne wewnętrzne w ciekawych kolorach, które pozwolą Ci optycznie ukryć je na tle aranżacji. Do wyboru są m.in. rury białe, szare i brązowe.

Zewnętrze rury kanalizacyjne – jakie powinny być?

Zewnętrzne rury sanitarne służą do odprowadzenia kanalizacji na zewnątrz. Nie bez powodu ich ścianki są grubsze niż rur wewnętrznych. Zewnętrzna część instalacji sanitarnej musi być odporna na obciążenie ziemią, zmienne warunki atmosferyczne i korozję. Podobnie jak rury wewnętrzne powinna być też wytrzymała na wysokie ciśnienie wody.

Zewnętrzne rury kanalizacyjne są zawsze pomarańczowe. Tak wyrazista barwa ułatwia ich odnalezienie w ziemi, np. w razie awarii.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Plastmetix.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
110 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *