Finanse

Pozew ws. Amber Gold szansą na odzyskanie straconego kapitału

• Zakładki: 59


Osoby, które utraciły pieniądze w wyniku afery Amber Gold to w wielu przypadkach zwyczajni obywatele, którzy szukali atrakcyjnej lokaty kapitału. Odzyskanie utraconych środków jest jednak możliwe, a szansą staje się przystąpienie do nowego pozwu zbiorowego.

Czy można jeszcze odzyskać pieniądze z Amber Gold?

Upadek Amber Gold miał miejsce przeszło 10 lat temu, jednak wielu pokrzywdzonych nadal nie odzyskało swoich pieniędzy. Czy istnieje jeszcze na to szansa? Otóż, warto mieć świadomość, że tak, a nadzieją jest korzystny wyrok sądu, który zapadł 1 lipca 2022 roku. Sprawa została bowiem rozstrzygnięta na korzyść pokrzywdzonych, a sąd nakazał wypłatę im odszkodowania ze Skarbu Państwa w łącznej kwocie 23 milionów złotych. Chodzi w tym przypadku o osoby, które wpłaciły do Amber Gold pieniądze w okresie od marca 2011 roku do sierpnia 2012 r. Obecnie nadal toczy się postępowanie apelacyjne w tej sprawie, jednak tak korzystny wyrok sprawił, że już teraz planowany jest kolejny pozew ws. Amber Gold, co ma na celu uzyskanie odszkodowania przez osoby, które nie były stroną w poprzedniej sprawie.

W jaki sposób odzyskać pieniądze z Amber Gold?

Osoby, które pragną włączyć się do walki o odzyskanie pieniędzy utraconych w aferze Amber Gold już teraz powinny zapisać się na nowy pozew zbiorowy, co jest zupełnie bezpłatne. Zostanie on jednak złożony dopiero w momencie zakończenia wspomnianego już postępowania apelacyjnego, co zwiększy szansę na uzyskanie korzystnego wyroku. W tym czasie zakończyć powinna się również sprawa karna przeciwko Barbarze K., czyli prokurator zajmującej się przed laty aferą Amber Gold.

Podsumowując należy stwierdzić, że przystąpienie do nowego pozwu zbiorowego jest szansą na odzyskanie pieniędzy utraconych w wyniku afery Amber Gold. Decydując się na takie rozwiązanie warto skorzystać z z pomocy prawnej, którą oferuje m.in. Kancelaria GKR Legal, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *