Firma

Przewody hydrauliczne – niezbędne w wielu branżach

• Zakładki: 51


Przewody hydrauliczne to bardzo ważne elementy wielu układów maszyn i urządzeń, dlatego tak często spotkać się można z nimi w różnych branżach. Najczęściej swoje zastosowanie znajdują w przemyśle, motoryzacji i transporcie. Do czego służą oraz jakie są ich rodzaje?

Co to jest przewód hydrauliczny?

Przewód hydrauliczny to wąż, który charakteryzuje się określonymi parametrami, takimi jak m.in. długość czy średnica. Element ten jest niezbędny w wielu układach. Dzięki niemu można połączyć ze sobą poszczególne komponenty, a to z kolei jest gwarancją efektywnego i bezpiecznego funkcjonowania całego systemu. Sprawne przewody hydrauliczne to podstawa, aby zapewnić prawidłowy przepływ cieczy w układzie hydraulicznym.

Jak zbudowane są przewody hydrauliczne?

Przewody hydrauliczne różnią się między sobą budową w zależności od zastosowania. Najczęściej wykonuje się je z gumy lub nierdzewki, choć lista materiałów, z których można je wytworzyć, jest znacznie dłuższa. Jednym z najistotniejszych elementów, wchodzących w skład budowy przewodów hydraulicznych jest powłoka zewnętrzna. To od niej w dużej mierze zależy trwałość węża, dlatego bardzo ważne jest to, aby była dostatecznie gruba i odporna na czynniki zewnętrzne. 

Rodzaje przewodów hydraulicznych

Wyróżnić można wiele rodzajów przewodów hydraulicznych. Wśród najczęściej stosowanych znajdują się przede wszystkim przewody wysokotemperaturowe, które wytwarzane są ze specjalnej gumy syntetycznej, odpornej na działanie wysokich temperatur. Kolejna odmiana to przewody termoplastyczne, które doskonale sprawdzają się w przypadku wózków widłowych czy maszyn rolniczych. Inne rodzaje to m.in. przewody wysoko- i niskociśnieniowe oraz ognioodporne. Wszystkie z nich znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu i gospodarki. Są to bardzo trwałe i elastyczne komponenty, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem uszczelek gumowych i węży hydraulicznych – firmą POLWENT Częstochowa 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *