Finanse

Usługi faktoringowe w pigułce – 4 mity o faktoringu

• Zakładki: 41


Usługi faktoringowe pojawiły się na polskim rynku już 20 lat temu, ale wciąż wokół branży krąży mnóstwo mitów. Dziś rozprawiamy się z 4 najpopularniejszymi mitami na temat faktoringu. Czytaj dalej!

Faktoring nie jest możliwy bez zdolności kredytowej 

Firma faktoringowa to nie bank. Nie analizuje zdolności kredytowej Twojej firmy ani dochodu. Dla faktoranta liczy się wypłacalność Twoich kontrahentów. Jeżeli Twój kontrahent jest wiarygodny, najpewniej firma faktoringowa udzieli Ci wsparcia. Nie jest potrzebne zabezpieczenie, jak w przypadku kredytów na firmę.

Faktoring to windykacja i skup długów

Mylisz faktoring z windykacją? Powiązanie usług faktoringowych ze skupem długów to mit. Z pomocą faktora nie odzyskasz pieniędzy od nieuczciwego kontrahenta, bo nie do tego służy faktoring. Usługi faktoringowe mają zastosowanie wtedy, kiedy zależy Ci na szybkim uzyskaniu środków na bieżące wydatki, a termin płatności od kontrahenta jest długi. 

Usługi faktoringowe nie dla handlu zagranicznego

Z faktoringu bez problemu mogą korzystać firmy prowadzące handel zagraniczny, importerzy i eksporterzy. Na rynkach zagranicznych, gdzie wydłużone terminy płatności są normą, warto stosować faktoring eksportowy i importowy.

Faktoring tylko dla korporacji

Wbrew pozorom faktoring nie jest przeznaczony tylko dla gigantów. Firmy faktoringowe oferują też usługi dla mikroprzedsiębiorców, również JDG, i małych firm. Z faktoringu można skorzystać nawet w przypadku faktur na 1000 zł.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą faktoringową AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
87 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *